3 najlepsze aplikacje pomagające w oszczędzaniu Twoich pieniędzy i czasu

Jeżeli jakieś zadanie możesz wykonać szybciej na swoim smartphonie niż na komputerze, to oszczędzasz czas. A czas to PIENIĄDZE!

Jest końcówka marca 2015 roku. Czy w ostatnich dniach pomyślałaś „…w tym miesiącu jeszcze nie, ale w następnym już na pewno zacznę oszczędzać?” Wiem po rozmowach ze znajomymi, że bardzo dużo z nas wypowiada takie słowa miesiąc w miesiąc. Wymówką do przesuwania realizacji swojego postanowienia jest często brak czasu do systematycznego analizowania swoich wydatków albo pytania typu (co zawsze mnie rozśmiesza) „mam zapisywać, że wydałam 5 zł na chleb”? Dlatego, aby kontrola nad naszym budżetem stała się rutyną należy zacząć wykorzystywać coś, co jest z nami 24 h na dobę.

W codziennym życiu bardzo wiele czynności wykonujemy automatycznie, nie zastanawiając się nawet, czy są one rzeczywiście potrzebne i racjonalne. Myślę, że dotyczy to również strefy finansowej. Konsumujemy dużo, wydajemy dużo, oszczędzamy mało. Póki starcza nam pieniędzy – w porządku, gorzej, gdy bilans się nie zgadza. Znam doskonale to uczucie, kiedy właściwie nic nie kupiłam, a z konta zniknęło 50, 100 czy 200 zł. Mimo, że widzę w bilansie mojego konta, gdzie i kiedy wydałam określoną kwotę to zadaje sobie pytanie: „czy ja naprawdę tam byłam i wydałam tę kase?” Czasami wręcz doszukuje się jakiegoś oszustwa 🙂

Zauważyłam, że jestem w stanie zapanować nad moim budżetem, dzięki systematycznemu notowaniu swoich wydatków. Aplikacje, jako narzędzia do zarządzania osobistymi finansami mogą pomóc odpowiedzieć sobie na pytanie: jak oszczędzać? Musisz uświadomić sobie, że wszystko zależy od Twojej dyscypliny. Należy po prostu na bieżąco wprowadzać do aplikacji swoje wydatki. Co można zyskać? Można zaoszczędzić i racjonalnie wykorzystywać posiadane pieniądze. Co najciekawsze Twoje oszczędności będą tym większe, im bardziej nieuporządkowane do tej pory były twoje wydatki. Oto  trzy ciekawe propozycje, które przetestowałam w ostatnim roku.

 1. MoneyZoom

MoneyZoom to prosta w obsłudze appka. Po dokonaniu zakupu od razu wpisujemy wydaną kwotę i klasyfikujemy ją do danej kategorii wydatkowej. Kategorii jest szeroka gama: od podstawowych zakupów: żywność, odzież czy wyjścia do restauracji do wydatków na dom czy samochód, przez wszelkiego rodzaju rachunki, kredyty czy ubezpieczenia.

Na koniec miesiąca jest możliwość przejrzenia statystyk i dokonania analizy, na co wydajemy najwięcej pieniędzy. Dodatkowym ułatwieniem są czytelne i kolorowe wykresy, na których widać, gdzie rozeszły się nasze pieniądze. Dzięki temu wiadomo, które wydatki są największe i od czego można by zacząć ich zmniejszanie.

Najlepsze w tej appce jest to, że możemy ustalić ogólny limit na wydane pieniądze w danym miesiącu, jakiego nie chcemy przekroczyć. Przykładowo określamy przychód w wysokości 2500 zł i ustalamy górną granicę wydatków, której nie chcielibyśmy przekroczyć na poziomie 2000 zł. Na koniec miesiąca możemy sprawdzić, czy mieścimy się w tym limicie, czy musimy jeszcze nad tym popracować.oszczedzanie przez kobiete moonyzoom1kasa 3 oszczedzanie kobieta

 1. Kizzu

Oszczędzanie oszczędzaniem, ale jednak wciąż trzeba być na bieżąco z nowościami. „Czasem” trzeba kupić ubrania, obuwie czy kosmetyki. W sprytnych zakupach, czyli jak wydać najmniejsza kwotę pomoże nam Kizzu. Aplikacja ta uwzględnia wszelkiego rodzaju promocje oraz wyprzedaże w ponad 130 miastach w Polsce. Ponadto Kizzu powiadamia użytkownika, w jakim czasopiśmie znajdziemy kupony rabatowe do wybranych sklepów.

Promocje podzielone są na 10 kategorii. Oprócz odzieży znajdziemy tam także promocje w kategoriach dom/wnętrze, sport oraz zdrowie i uroda. Spokojnie można mieć pewność, że nie ominie nas kolejna promocja w ukochanej Sephorze. W tych sprawach spokój duszy jest bezcenny.

kizzu oszczedzanie probmocja

kizzu promocje sephora

3.  Listonic

Wszyscy wiedzą, że na zakupy powinno chodzić się najedzonym, w miarę wyspanym i z gotową listą zakupów, aby nie kupować rzeczy niepotrzebnych. Problemem jest to, że taką listę łatwo zgubić lub zapomnieć, albo jest brzydka i wymiętolona i wypada z ręki. Ja zawsze mam z tym problem. Dlatego aplikacja Listonic jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niej listę zakupów mam zawsze przy sobie i unikniemy błądzenia po markecie z myślą „co miałem/-am kupić?”. Listonic daje możliwość utworzenia kilku list zakupów. Produkty możemy wpisywać ręcznie lub… wybrać bezpośrednio z gazetki. Listonic udostępnia użytkownikom gazetki promocyjne takich sklepów, jak: Carrefour, Alma i Saturn. Wybrane produkty możemy bezpośrednio dodawać do wybranej listy zakupów.

Dodatkową atutem Listonic jest zakładka z przepisami. Co w niej ciekawego? Otóż klikając na obrazek dania, które chcielibyśmy przyrządzić, Listonic przenosi nas na stronę z przepisem i produktami niezbędnymi do przygotowania potrawy, którą jednym kliknięciem możemy zmienić w listę zakupów zapisaną w naszej aplikacji.

Każdą utworzoną listą zakupów w naszej aplikacji możemy podzielić się, udostępnić naszemu bliskiemu, który wyręczy nas w zakupach – boska idea.

Dla mnie w tej aplikacji ogromnym plusem jest to, że trzymając określoną filozofie żywienia, diete mamy zapisane konkretne listy produktów, które kupujemy w zgodzie z wyznawaną ideą. Dzięki temu wyższe jest prawdopodobieństwo, że nie zabłądzisz w dziale z Nutellą.

listonic-zak2-630x366

listonic

A jakie są Twoje sposoby na skuteczne oszczędzanie?

Enjoy FussyGirl

2 Comments
 • Daria
  Marzec 25, 2015

  Super propozycję 🙂 Muszę przetestować 🙂

  • FussyGirl
   Marzec 30, 2015

   Znam problem od podszewki. Znam te uczucie dziwnej pustki, kiedy wracam obładowana do domu torbami i zaczynam sobie zdawać sprawę, że bez tych rzeczy PRZEŻYŁABYM…Dlatego szukam sposobu, aby unikać takich sytuacji. Czasami kartka i długopis zdają najlepiej egzamin a czasami właśnie nowe kolorowe aplikacje. Ważne aby osiągnąć cel! Pozdrawiam serdecznie!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *