Hola Barcelona! Śladami “Vicky, Cristina, Barcelona”

Na wyjazd do Barcelony można przygotowywać się w różnorodny sposób. Najbardziej znaną metodą jest wertowanie przewodników, oraz tysięcy stron internetowych, w poszukiwaniu przydatnych informacji.

Ciekawym i dość niekonwencjonalnym sposobem na przygotowanie się do zwiedzania danego miasta, jest przewertowanie biblioteki w poszukiwaniu ciekawych pozycji książkowych, lub obejrzenie wszystkich filmów, które rozgrywały się w tle danego miasta.

Moje pierwsze filmowe skojarzenie z Barceloną to “Vicky, Cristina, Barcelona”.

DSCF5938

DSCF5924

DSCF5974

Na każdy film Woody’ego Allen’a czekam z niecierpliwością. Odliczam dni do premiery i myślę o niej, jak o przyjemnej podróży. Oczywiście nie wszystkie produkcje uważam za udane. Są lepsze i gorsze filmy, jednak „Vicky, Cristina, Barcelona” należy do tych dzieł Woody’ego, które najbardziej lubię. Jest to mistrzostwo zręcznie skonstruowanej gry charakterów, fabuły i krajobrazów BARCELONY. Historia skonstruowana przez Woody’ego, którą obejrzałam kilka lat temu, tak bardzo utkwiła mi w głowie, że zapragnęłam doświadczyć na własnej skórze magii Barcelony, niesamowitego klimatu, muzyki, a także na nowo prześledzić ciekawą historie przyjaciółek, z których jedna wplątuje się w dziwny trójkąt miłosny…

DSCF6053

DSCF6036

Barcelona to miasto nacechowane romantyzmem, w którym cytując Juana Antonio “będziemy się kochać bo życie jest krótkie, smutne i pełne bólu”. Będąc tam, chcesz zobaczyć te wszystkie miejsca, w których obnażone zostały miłosne fascynacje Vicky i Cristiny. Dziewczyny ulegają urokowi nie tylko namiętnego hiszpańskiego artysty Juan Antonia, ale przede wszystkim otaczającego ich miasta. Zapewniam Cię, że również ulegniesz tej magii.

DSCF6034

DSCF6030

Woody Allen ukazał w swoim dziele wszystko to, co w stolicy Katalonii najpiękniejsze – m.in. perełki architektury zaprojektowane przez Antonio Gaudiego. Jestem pewna, że wizyta w Sagrada Familia, Parc Güell czy La Pedrera jest w stanie poruszyć każde serce. Polecam! DSCF6263

DSCF6350

DSCF5975

1 Comment
  • Voguerka
    Lipiec 6, 2015

    Piękne zdjęcia! Barcelona to moje ukochane miasto, nie mogę się doczekać kiedy znowu tam pojadę 🙂 Magia!

    :*

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *