I quit sugar! Rzucam cukier

Wszyscy jesteśmy uzależnieni!

Gdybym postawiła taką tezę, jak powyżej, nie pomyliłabym się. Każdy z nas ma swoje słabości, które chce przezwyciężyć, lub po prostu przyzwyczaił się do nich. Problem zaczyna się wtedy, gdy my sami, nie jesteśmy świadomi, że w naszym życiu istnieje element, który niweluje wszystkie starania o osiągniecie postawionego celu.


Moim wyzwaniem na najbliższy czas jest przebiegnięcie biegu „Nike Women’s Race Series 2015” w Berlinie. Jest to bieg na 10 km. Cudowna, otoczona zielenią, trasa w moim ulubionym mieście, a do tego pełna motywacji atmosfera.


image

FSD_2014_FREISEINDESIGN_WeOwnTheNight_2014_Berlin-4

W dniu, kiedy dojrzałam do podjęcia wyzwania, zdałam sobie sprawę, że taki bieg wymaga wytrwałości. Biegniesz z innymi ludźmi, może być upalnie, albo deszczowo itd. Dlatego wspólnie z trenerem rozpisaliśmy plan treningów. Zaczęłam się zastanawiać „Co powinnam jeść”? Gdy wpisałam w Google te słowa, wyskoczyło mi miliony wyników. Po tym pamiętnym wieczorze, miałam już pierwszą chwilę zwątpienia. Kolejne dni przeznaczyłam na poszukiwania. Tylko problem polegał na tym, że nie wiedziałam czego dokładnie mam szukać. Nazwałam to odkrywczo jako „PRAWDA”.

Moją prawdę, jako wyjaśnienie złego samopoczucia, braku energii i wymyślania najróżniejszych wymówek, aby coś zjeść niezdrowego, aby nie pójść na trening itd… odkryłam w książce Sarah Wilson „Rzucam cukier”.

IMG_0029
Cukier uzależnia, to już chyba wiedzą wszyscy. Wiem i ja. Niestety, ta wiedza przez długie lata, nie pomogła mi uwolnić się od słodkiego uzależnienia. Dopiero lektura książki „Rzucam cukier” wprawiła mnie w konsternacje. Spożywamy bardzo dużo ukrytego cukru, następnie dodajemy sobie sami kolejną porcję poprzez słodycze itd. Jeżeli to wszystko codziennie spożywamy, to organizm „wariuje”. Co prawda nie jestem ciężkim przypadkiem. Nie piję słodkich napojów, kawa tylko gorzka, a większość sklepowych słodyczy postrzegam jako plastikowe. Nie zmienia to faktu, że czuję potrzebę spożywania słodkich pokarmów w nadmiarze. Czas to zmienić.

IMG_0044
W mojej świadomości najlepiej utrwalane są liczby i ścisłe fakty. Jestem realistką. Niemniej jednak, Sarah Wilson potrafiła mnie przekonać do swojej idei, drogi myślenia przez to, że logicznie obala wiele mitów, którymi karmią nas media, szkoła i od małego dziecka rodzice. Społeczeństwo wciąż kieruje się, opiera swój sposób żywienia, na badaniach z lat 50-60 ubiegłego wieku. Myślimy stereotypowo. Czas to zmienić.

IMG_0033
Polecam ten międzynarodowy bestseller wszystkim niedowiarkom! Jest to nie tylko przewodnik jak tydzień po tygodniu uporać się z problemem słodyczy, ale i książka kucharska z cudownymi, prostymi przepisami! Co jest najlepsze w książce, to gotowe listy zakupów! 🙂

IMG_0047
Jeżeli choć raz chciałaś / chciałeś rzucić nadprogramowy cukier to teraz się to uda! Powodzenia:)

P.S. Możesz śledzić Sarah na wielu kanałach mediów społecznościowych:)

IMG_0049

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *