Jak być szczęśliwszym człowiekiem? Chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie!

Jak być szczęśliwszym człowiekiem?

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że szczęście oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi i jest to nieuchwytna koncepcja. To nie przeszkadza nam w naszej drodze czasami pełnej nadziei czasami z ogromnymi wątpliwościami. Nie sądzę, by istniał jakiś jeden sposób, droga, aby każdy dzień był dla nas „słoneczny”. Wiem za to, że są proste rzeczy w naszym życiu, które możemy zrobić, aby stać się szczęśliwszym człowiekiem i pozytywniej żyć.girls

1. Rób jak najwięcej rzeczy, które sprawiają Ci radość

To proste: pozbądź się wszystkiego w swoim życiu, co nie czyni Cię szczęśliwym lub nie spełnia Twoich oczekiwań. Jeżeli pojawiła się w Twojej głowie myśl:, „ale to nie możliwe, bo ona/ on… „ – to jest możliwe, po prostu zacznij skupiać się na rzeczach ważnych, na obowiązkach. Nie rozpraszaj się, bo nasz czas jest ograniczony.number2. Przestań czytać nienawiść

Przestań czytać fora, serwisy, gazety gdzie hejt goni hejtem. Dobra rada: przestań oglądać polską TV. Co druga reklama to leki, kredyty a w wiadomościach same negatywne newsy. Jeżeli chcesz wiedzieć, co dzieje się na świecie to obejrzyj 5 minut World na BBC. Dowiesz się o wiele więcej o świecie i przyswoisz kilka nowych słówek z angielskiego nie wsiąkając w tę negatywną atmosferę.

positive3. Otocz się pozytywnymi ludźmi

Jezuski, Małe Młode Jezuski, Jezuski z pierwszego roku lub Mołnersi ( z ang. Moaner) tak ich nazywam. Mówię o nich w liczbie mnogiej, bo jest ich wielu i każdy z nich chce wykorzystać Twoją osobę do tego by wyrzucić z siebie wszystko, co złe na tym świecie a Ty masz to dźwigać. Bądź sprytniejszy, nie daj się wykorzystać swojego czasu i energii na takie rzeczy. Twoja osoba nie jest niczemu winna!

things4. Pozbądź się ciążącego nadmiaru

Nadmiaru wszystkiego tzn. wszystkiego tego, co tworzy bałagan: na biurku, w szafie, na toaletce itd. Jeżeli jakieś rzeczy Tworzą bałagan to znaczy, że nie przykładasz do nich wartości i uwagi. Zadaj sobie pytanie: czy jest mi to naprawdę potrzebne, skoro nie przykładam do tego uwagi?clean5. Naucz się mówić „nie”

Mówię o takim „nie”, które jest kulturalne i wypowiedziane w sposób taki, że odbiorca nie poczuje się urażony. Wiem, że to jest wysoki stopień wtajemniczenia, ale jest to do osiągnięcia.

6. Przestań porównywać się do innych

Każdy z nas jest inny. Każdy na swoją życiową drogę. Porównywanie się nie zmotywuje Cię do osiągania nowych celów, bo wciąż będziesz oglądać się za siebie.compare

7. Codziennie szukaj inspiracji

Inspiracją może być wszystko. Od spotkanego Pana, który codziennie biega o 6:30 rano do widoku dzieci, które śpiewają piosenkę po hiszpańsku. Inspiracji szukaj w swoim otoczeniu, w Internecie, na Facebooku w motywujących wpisach Martyny Wojciechowskiej czy Beaty Pawlikowskiej. Szukaj tego, co da Ci siłę.beat

8. Twórz przestrzeń życiową, w której można znaleźć piękno i inspirację

Wyobraź sobie, że stoisz z boku i obserwujesz siebie. Czy jesteś w swoich oczach na tyle interesującą, uśmiechniętą, pozytywną osobą pełną inspiracji, do której byś podszedł porozmawiać?

Jakiś czas temu, koleżanka powiedziała mi, że zmienia pracę na lepszą i będzie zarabiać więcej! Bardzo się ucieszyłam, uścisnęłam ją i serdecznie pogratulowałam. Powiedziała mi, że nie miała za bardzo, komu powiedzieć, że zadzwoniła do mamy i siostry a cieszy się tak jakby chciała to oznajmić całemu światu. Po czym stwierdziła, że jestem osobą, która  będzie się cieszyć razem z nią i że warto było mi to powiedzieć. To był jeden z największych komplementów, jaki dostałam w styczniu. Cudownie być osobą, z którą ludzie chcą dzielić się swoimi przeżyciami.

9. Naucz się śmiać z siebie

Mieć dystans do otoczenia jest trudno a do siebie jeszcze bardziej. Warto podchodzić do życia z dozą poczucia humoru. Śmiać się z tego, że założyło, się koszule na drugą stronę i wszyscy widzieli wystające metki, ale nikt Ci o tym nie powiedział – zdarza mi się to czasem.

10. Doceń swoje ciało

Zadaj sobie pytanie, każdego następnego razu jak będziesz chciała zjeść fast-food czy tanie chrupki z Biedronki: „ile to jest warte, czy jestem warta tyle ile kosztuje 500 gram chrupek ziemniaczanych, które zjem”? Jeżeli paczka, kosztuje 3 złote za 500 gram to jak to zostało zrobione? Czy jakość tego jest dobra? Jak będę się po tym jutro czuła? Lepiej dołożyć kolejne 3 zł i kupić granaty lub grapefruity. Szanuj się!

Jak sądzisz, jakie rzeczy należy robić, aby stać się szczęśliwszym?

Enjoy 

Xo FussyGirl

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *