Poranny trening! Dlaczego warto zacząć biegać na czczo?

Większość z nas woli ćwiczyć wieczorem. Poranny trening, jeszcze przed pracą, to dla większości ludzi jak lot na księżyc. Przede wszystkim nie lubimy wstawać rano. Jesteśmy zaspani i nie mamy nastroju. Dla mnie bieganie rano to frajda, która pomaga mi zmagać się z codziennymi wyzwaniami. Nie zawsze tak było. Nigdy nie byłam typem osoby „ranny ptaszek”. Pracowałam do późna, nadrabiałam zaległości, albo rozmawiałam przez Skype i Messenger do 2 w nocy. Teraz moje życie jest zupełnie inne. Pobudka o 6 rano, myje twarz i zęby, wypijam szklankę wody z cytryną i biegnę! Już wtedy wiem, że dziś będzie dobry dzień.

Dziś będzie dobry dzień

Oto moich 6 powodów, dla których biegam z samego rana:

  1. Bieganie rano pomaga ustabilizować zegar biologiczny, wyrównać nasz rytm dnia. Jeżeli bieganie rano stanie się twoim rytuałem, już zawsze będziesz się budzić przed budzikiem i w dobrym nastroju.
  2. Biegając na czczo szybciej inicjujemy proces spalania tłuszczu! O ile w czasie treningu wieczornego zapasy spalane są po około 40 minutach wysiłku, tu proces ten zaczyna się nawet o 20 minut szybciej!
  3. Poranny wysiłek nie tylko chroni nas przed zatrzymywaniem wody w organizmie, ale też poprawia przemiane materii!
  4. Poranne bieganie podnosi wydolność mózgu! Osoby zamieniające kubek kawy na kilka kilometrów biegu, łatwiej zapamiętują, kojarzą fakty i są bardziej spostrzegawcze!
  5. Bieganie rano – SPA dla ducha. To wcale nie żart! Nie bez powodu poranne treningi poleca się pracownikom biurowym, nauczycielom, zawodowym kierowcom i przedstawicielom wielu innych zawodów w których liczy się sprawność umysłu! Nie zapominajmy o tym, że bieganie na świeżym powietrzu działa stymulująco na naszą psychikę! Rozejrzyj się, co widzisz rano? Wschód słońca? Budzące się do życia miasto, las, park? To właśnie z uwagi na te bodźce, bieganie rano poleca się tym z nas, którzy potrzebują sił, by stawić czoła nowym wyzwaniom! Po takim poranku, na pewno podołasz każdemu wyzwaniu!
  6. Śniadanie smakuje jak nigdy dotąd! Znasz to uczucie, kiedy podczas ostatnich kilometrów planujesz, co zjesz na śniadanie? Kiedy człowiek biega „na głodnego”, wyobraźnia działa jeszcze skuteczniej niż zazwyczaj. Już widzisz ten omlet, czujesz zapach zielonego smoothie, a pudding z kaszy jaglanej czeka na ciebie w lodówce…

Dlatego warto biegać – jedzenie smakuje jak jeszcze nigdy wcześniej

11778198_913631125342650_81467134_n

Bieganie rano, nie jest tylko alternatywą dla tych, którzy nie chcą, lub nie maja czasu, trenować wieczorami. Jego zalety zauważysz już po pierwszym tygodniu systematycznych treningów! Znikną twoje codzienne problemy ze wstawaniem i zasypianiem. Bez trudu zrezygnujesz z kawy i innych używek, którymi dotychczas rozpoczynałaś dzień, czy próbowałaś zmusić swój organizm do efektywniejszej pracy!  Poranny jogging pomoże Ci rozwiązać wiele bardzo przyziemnych, współczesnych problemów!

Bądź pozytywnie zabiegana!

11778161_913631025342660_803150586_n

 

Już dziś zacznij przygotowywać się do pozytywnych zmian w swoim życiu!

 

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *