Przecież się nie rozdwoję! Wszystko w porządku! Sztuka planowania

Doba jest dla Ciebie za krótka? Z zazdrością patrzysz na koleżanki, które mają czas na wszystko? Ty też będziesz go miała. To nic trudnego!

  1. Odłącz się!

Masz tak dużo pracy, że nie odchodzisz od komputera. Pracujesz non-stop. Zarejestruj się na stronie:  www.timecamp.com a raz w tygodniu otrzymasz raport, podsumowujący, ile czasu spędziłaś przy komputerze, jakie strony otwierałaś. Może się okazać, że długo oglądałaś serwisy plotkarskie albo spędziłaś za dużo czasu na FB. Nie musisz być online całą dobę! Wyjdź z wirtualnego świata, a odzyskasz kilka godzin dla siebie i swoich bliskich.timecamp

  1. Wyznasz cel!

Zastanów się, na czym Ci konkretnie zależy. Myśl konkretnie. Unikaj myślenia typu: „Chce być świetnie zorganizowana”. Musisz mieć konkretny cel, który chcesz osiągnąć. Może chcesz lepiej zarządzać czasem, albo zrobić porządek w domu. Zastanów się, czy Twój cel jest osiągalny. Jeśli ambitnie postanowisz, że w miesiąc jednocześnie zrobisz remont, nauczysz się hiszpańskiego, rzucisz palenie i zaczniesz regularnie ćwiczyć na siłowni – frustrację masz jak w banku. Przy tak rozbudowanych planach szybko okaże się, że niewiele udało Ci się zrobić. Małymi krokami do celu! Zacznij tworzyć swoją TO DO LIST. to do

goal

  1. Dobry początek!

Najpierw wybierz zadanie, które sprawi Ci najmniej problemów, a przyniesie spektakularne efekty. Zrób porządek w dokumentach albo w szafie. Nie zajmie Ci to dużo czasu, a da Ci poczucie, że zaczynasz panować nad swoim życiem. To zmotywuje Cię do kolejnych działań!

Metoda małych kroków sprawdzi się w każdej sytuacji. Wystarczy, że większe zadanie podzielisz na mniejsze etapy – będzie Ci łatwiej zacząć pracować.

small steps

  1. Wiwat, kalendarz!

Określ czas, który poświecisz na wykonanie zadania. Dzięki temu nie będziesz odkładać zadań na później. Deadline’y działają bardzo mobilizująco. Szczególnie te, które zadeklarujemy publicznie. Zainwestuj w kalendarz, który będzie Ci się naprawdę podobać, który z przyjemnością będziesz brała do ręki.white black

Możesz też korzystać z plannerów komputerowych, najlepiej, gdy są skomunikowane z wersją na smartphone. Masz dostęp do swoich danych na każdym sprzęcie. Brzmi cudownie! Kiedy zaplanujesz coś, skorzystaj z opcji przypominania – e-mailem albo SMS-em. Wybór jest ogromny: Google Calendar, Rememberthemilk, Tomsplanner. Każda z tych opcji, dostępna jest w formie aplikacji.

  1. Bądź asertywna

Planując coś, zastanów się, z czego możesz zrezygnować. Nie musisz utrzymywać częstych kontaktów z ludźmi, którzy są dla Ciebie niemili, tylko, dlatego, że tak wypada. Ograniczając kontakty z ludźmi, którzy destrukcyjnie wpływają na Twoje samopoczucie, zyskujesz bezcenny czas i spokój! Spójrz na siebie w lustrze i szeroko się uśmiechnij!

mirror

Enjoy

Xo FussyGirl

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *