SlowLife – Back To Basics

Limit spending!

Rather than buying everything that catches my eye, I decided to cut down my spending . This is probably the most important—and effective—resolution for us to set for ourselves. Staying away from impulse shopping and retail therapy will help us find emotional fulfillment in activities that aren’t mindless—like spending time with family and friends—rather than in consumption. See below, a little classic inspiration for my Slow-Life wardrobe.

fussybasics

Potrzebujemy mniej rzeczy, niż nam się wydaje. Uczę się unikać niepotrzebnych/nadmiernych zakupów. Staram się nie poddawać trendowi typu: „musisz-to-mieć”. Dotyczy to nie tylko ubrań, ale i kosmetyków, sprzętu elektronicznego i wszystkich innych gadżetów. Nigdy nie będę fanatycznym zwolennikiem minimalizmu, ale lepiej mi się żyje, kiedy sterty przedmiotów nie zawalają mi przestrzeni życiowej. Mimo że, jestem zwolenniczką kupowania drogich i wysoko jakościowych ubrań i akcesoriów, staram się (wciąż się uczę) nie przywiązywać nadmiernie do przedmiotów- nie lubię mieć poczucia, że mną rządzą czy mają nade mną władzę.

fussybasics3

W mojej ocenie, to bardzo przygnębiające, kiedy ludzie przestają dostrzegać wartość i wyjątkowość drugiej osoby i zaczynają definiować ludzi przez pryzmat rzeczy, które posiadają.

fussybasics1

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *