Travel Tips: Top 5 najbardziej użytecznych stron internetowych dla planujących podróże

W minionym roku podróżowałam bardzo dużo. Dwa razy odwiedziłam Azję, zwiedziłam kilka pięknych miast w Europie. W tym roku planuje zobaczyć jeszcze więcej. Podróż do USA podczas letnich wakacji, zimą ponowny trip po Azji, a w między czasie kolejne Europejskie miasta, w których jeszcze nie byłam. W wyniku moich podróży tu i tam w ciągu kilku lat zgromadziłam listę tzw. Travel websites, z których obecnie korzystam w każdej chwili, kiedy chce zaplanować nową podróż.

Jeśli chcesz sobie ułatwić planowanie podróży, zaoszczędzić na rezerwacji biletów i noclegów – sprawdź Top 5 Travel websites. Część I

Planowanie

1. Jet Lag Rooster 
Jeśli nienawidzisz efektu zmiany czasu tzw. „jet lag” pokochasz tą stronę. Ustawiasz zegar zgodnie z podanymi szczegółami na stronie 3 dni przed odlotem. Jet lag Rooster zaprojektuje dla Ciebie indywidualny harmonogram snu, dzięki czemu można uniknąć jet lag. Uwierz mi, co piszę, jet lag po 20 godzinach lotu sprawi, że nie będziesz sobą przez kolejne 3 dni.

jet lag

2. TripIt
Dzięki tej Travel website pokochasz organizację podróży. Idealne miejsce do przechowywania wszystkich ważnych szczegółów w poręcznym dokumencie, stworzonym przed Ciebie. Wszystko, co musisz zrobić, to do załadować na stronę wszystkie:  e-maile z rezerwacją hoteli, wynajmem samochodów itp. TripIt skompiluje wszystkie numery lotów i inne niezbędne informacje. Dodatkowo dostępne są: aktualizacje statusu lotu, prognozy pogody i inne przydatne porady.

ticket

Rezerwacja

3. Skyscanner

Skyscanner jest jednym z najlepszych miejsc w Internecie, aby wyszukać odpowiedni lot. Co to znaczy odpowiedni lot? To znaczy dość tani, ale znanymi nam liniami lotniczymi, z mała ilością przesiadek albo wcale. Skyscanner porównuje wszystkie największe linie lotnicze i generuje listę wszystkich lotów w dzień, jakie są dostępne. Jeśli jesteś elastyczny w danym terminie, można również sprawdzić, ile będzie kosztować ten sam lot kilka dni przed i po wybranym dniu.

flight4. Airbnb

Mimo, że cena wynajęcia pokoju w Paryżu z widokiem wprost na wieże Eiffla to kilkanaście tysięcy złotych za dobę to ja spełniłam moje marzenie. Przed odkryciem Airbnb przeszukiwałam sieć w poszukiwaniu hoteli z dogodnym położeniem. Teraz znajduje na Airbnb apartamenty w samym centrum! Widok na migoczącą wieże Eiffla jest o wiele tańszy z Airbnb a do tego z  bezprzewodowym Internetem!

image1 (1)

W drodze

5. Spotted By Locals

Uwielbiam cieszyć się z takich samych smaków, zapachów, zakupów jak mieszkańcy danego miejsca. Spotted by Locals jest to strona, dzięki, której odnajdziemy prawdziwe życie miasta. Zabaw się w odkrywcę, szukaj prawdziwego smaku życia – nie stój z chińczykami w kolejce do sieciowej, przereklamowanej knajpy, jeżeli za rogiem znajduje się kameralna, rodzinna restauracja. granpa

eat

W przygotowaniu Część II moich ulubionych Travel websites.

Enjoy

Xo FussyGirl

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *