Za co ludzie Cię nie lubią?

„Kobiety kobietom zgotowały ten los…” Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%. Dodam jeszcze kolejne 100% do puli zazdrości i zawiści, aby podkreślić, że „Ludzie ludziom zgotowali ten los…” Jestem sprawiedliwa w tej ocenie. Dla mnie tak samo: niektóre kobiety jak i mężczyźni są zazdrośni i zawistni. Sukces zawodowy i prywatny znajomych boli tak samo i kobiety i mężczyzn.jugde3

Osiągnięcia ludzi z najbliższego otoczenia i nawet z tego wirtualnego świata (z telewizji, Internetu, portali społecznościach) powinny nas motywować, inspirować do zmian. Pozostajemy bierni, zachęceni do krytyki przez wszechobecną fale hejtu.

judge2

Mimo tej smutnej prawdy, zazdrość drzemie w wielu z nas, czasem motywuje do działania, czasem przybiera rozmiary monstrum.

I choćbyś nie wiem jak się starała by Cię lubiano, pewnych rzeczy po prostu nie zmienisz…

Oto 14 autorskich sposobów na to, jak sprawić, by Cię nie lubiano

 1. Załóż bloga i nie bój się być inna! Niech ludzie wiedzą, że piszesz, ale niech udają, że o tym nie wiedzą. Mów i pisz o swoim podejściu do świata, do wydarzeń politycznych, socjologicznych, kulturowych. Posiadaj własne zdanie, które nigdy nie będzie popularne w społeczeństwie. Teraz to Ty musisz zrozumieć większość.
 2. Żyj tak, by inni zaczęli mówić „w dupie się jej poprzewracało” „spasła się z dobrobytu”. Robi zakupy w Almie (ew. Piotr&Paweł) a tam ludzie nie szanują pieniędzy…
 3. Porzuć prace, która Cię nudzi, mimo, że większość ludzi w Twoim wieku marzy o takiej komfortowej sytuacji. Zacznij się realizować, pracuj z przyjemnością, miej więcej wolnego czasu.
 4. Wyjdź za mąż za najmądrzejszego, najprzystojniejszego, najbardziej zaradnego faceta jakiego znasz. Niech Twój ślub będzie taki jaki sobie wymarzyłaś. Koniecznie wybierz najelegantsze dodatki. Wyglądaj perfekcyjnie.
 5. Bądź szczęśliwa, pozytywnie nastawiona – uśmiechaj się do siebie i do otoczenia. Nie zawracaj swojej uwagi, kiedy inni narzekają na warunki pogodowe itd. Nie słuchaj plotek i skrajnie subiektywnych opinii o innych, faktów typu: bo ja słyszałam od kogoś, kto z nim pracował… Masz przecież ważniejsze rzeczy na głowie – przygotowanie ciasta (mąż wraca z „delegacji”) i spakowanie walizki na romantyczny wyjazd do Paryża. Macie przecież rocznice ślubu.
 6. Daj się wyśledzić. Bądź aktywna w social mediach – im ładniejsze zdjęcia, tym lepiej. Najlepsza restauracja, fajna impreza, nowe buty, zakupy w Berlinie? Wiesz co robić! Spraw by zazdrośni ludzie, którzy przecież Cię nie obserwują na Insta i FB (a w rzeczywistości udają, że Cię nie znają) napisali o Tobie książkę  na faktach z Twojego Insta.
 7. Spraw sobie markową torbę – niech koleżanki, obcy ludzie na ulicy, rozpoczną śledztwo. Jakim cudem stać Cię na taki wydatek skoro jesteś tak młoda? Niech obcy ludzie w centrum handlowym pytają się: czy co podróbka czy nie szkoda Ci pieniędzy czy wiesz jaka jest bieda w Polsce (Ty niewdzięcznico)? Pamiętaj jeszcze o oskarżeniach o ciemne interesy. Wersji będzie co niemiara – każda godna Sherlocka Holmesa!
 8. Kup mieszkanie, działkę budowlaną, dom. Pochwal się tą radością a zobaczysz…To jest niezapomniane doznanie. Tego wzroku nie da się opisać.
 9. Wprowadź w swoje życie rytuały – zawsze bądź starannie umalowana (po prostu zadbana) i dobrze ubrana. Ćwicz z trenerem personalnym. Miej swój rytuał dbania o siebie. Trzymaj się go! Ludzie nie lubią, gdy ktoś jest konsekwentny.
 10. Schudnij! To coś, czego kobiety nienawidzą najbardziej u swoich koleżanek! Rozmiar 36/38 stał się 34/36! Słuchaj komentarzy typu „nie masz już tkanki tłuszczowej, a szczególnie na twarzy, zaraz zaczną pojawiać się zmarszczki” „jesteś połową siebie, przesadziłaś” lub zupełnie z innej strony „jesteś piękniejsza dzięki mnie, zobacz od kiedy mnie poznałaś starasz się być jak ja, spójrz na swoje włosy, na ciało, ja wiem że Ty się mną inspirujesz” Tego nie trzeba komentować….
 11. Podkreślaj swoją piękną sylwetkę – i wysłuchuj pytań typu: czy tobie jest w tym wygodnie?
 12. Nigdy nie zdejmuj swojego pierścionka zaręczynowego z brylantem – mało tego, nigdy nie zdejmuj swojej obrączki. Nie ma nic bardziej irytującego niż piękna dziewczyna z piękną biżuterią. Dodatkowo wyprowadzaj ludzi z błędu, gdy za każdym razem będą się pytać złośliwie „czy to srebro?” Nie, to platyna (ewentualnie białe złoto).
 13. Zacznij dobrze zarabiać, odnieś sukces finansowy, naukowy itd. Wszyscy wiemy, że to gwóźdź do trumny. Dobre zarobki innych są zawsze podejrzane, bo lubimy dobrze żyć, ale nie lubimy, jak innym żyje się lepiej. Masz jak w banku: Opcja 1 – pismo z urzędu skarbowego; Opcja 2 – porysowane auto; Opcja 3 – artykuł sponsorowany w lokalnej gazecie (jeżeli masz firmę to dowiesz się o niej wszystkiego z tego artykułu).
 14. Zaprzyjaźnij się z mądrą, piękną, sytuowaną finansowo osobą – rób sobie z nią zdjęcia, ciesz się wspólnymi wyjściami. Taguj na Insta i Fb!

Mimo tego wszystkiego, najważniejsze jest to, aby zawsze w swoim mniemaniu (i najbliższych osób) pozostać dobrym człowiekiem. Pamiętaj, że myśli i słowa to zwierciadło tego, co dzieje się w środku człowieka. W jego duszy i umyśle. Zostaw myśli i słowa innych ludzi. Idź swoją drogą.

Shake if Off

judge

3 Comments
 • Mia
  Czerwiec 21, 2015

  Bardzo trafnie napisane Ewo. Dzisiejsze czasy ”w pigułce”. Niestety po części wpisuje się w ramy przedstawionej osoby. Jestem zawsze zadbana(po Mamie:) ), prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia, mam wiele nietypowych zainteresowań,a na wszystkie przyjemności zapracowuję sama. Niestety przy okazji mam bardzo wrażliwą i empatyczną naturę, do każdego podchodzę z sercem oraz z kredytem zaufania. To powoduje, że ludzie z otoczenia najczęściej te cechy wykorzystują, a nowo poznane ”znajome” tylko syczą z zazdrości:-) Finalnie nie mam ani jednej bliskiej przyjaciółki/przyjaciela/znajomego. Zastanawia mnie jak radzić sobie z tak potężną falą wrogości i zawiści. Jesteśmy w końcu istotami społecznymi, myślę, że większość pragnie w duchu przynależności i funkcjonowania wśród fajnych ludzi.

  Pozdrawiam Cię ciepło.
  M.

  • FussyGirl
   Lipiec 6, 2015

   Mia dziękuję za komentarz! Doskonale, wiem o czym piszesz i co czujesz. Uczucie samotności jest ciężkie, ale najgorzej jest się czuć samotnym wśród ludzi z którymi żyjesz i otaczasz się codziennie. Osobiście uważam, że lepiej „iść” samej niż z gronem pseudo koleżanek, które są jak wampiry energetyczne. Kradną czas i energie. Wierzę w to, że te wszystkie przeciwności losu kształtują nasz charakter i jesteśmy coraz silniejsze. Wszystkiego dobrego, bardzo serdecznie Cię pozdrawiam! 🙂

 • Patrycja
  Kwiecień 25, 2016

  Wracam do tego tekstu już kolejny raz, zapisałam sobie go w zakładkach. Genialny, niesamowicie motywujący, otwierający oczy. Dziękuję za niego!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *